אודות

‘אופק’ הינו סמינר לבנות איכותיות המסיימות כיתה י”ב בסמינרים של “בית יעקב” ומבקשות להישאר במסגרת חינוכית בד בבד עם רכישת תואר אקדמי מבוקש שיאפשר להן להשתלב בקלות בשוק העבודה בשכר מכובד.

מסגרת זו שמה דגש על חינוך לעתיד ומכשירה את התלמידות למבחן החיים האמיתי והקמת בית של תורה מתוך העצמה אישית וחוויה רוחנית, בשילוב עם לימודים ברמה גבוהה המכשירים להשתלבות בתעשיות טכנולוגיית העילית.

לימודי יהדות

לימודי היהדות ב’אופק’ הינם אבן הפינה שעליה בונה ומעצבת כל בת את אישיותה ועתידה כאם בישראל. לצד הדאגה להבטחת פרנסת הבית, עומד הצורך להעשיר את האימהות לעתיד במטען רוחני ממנו ישאבו כוח ותעצומות לניהול הבית וחינוך דור ההמשך. מספר נכבד של שיעורים ונושאים מתאימים נלמדים ע”י רבנים ומורות עתירי ידע וניסיון בהוראה וחינוך, העומדים לרשות התלמידות לייעוץ בכל נושא – הלכה, מחשבה, שאלות אישיות ועוד.

קבלה ל’אופק’ מותנית בראיון אישי, חתימה על תקנון הסמינר ועמידה בתנאי הקבלה .

האווירה

סמינר “אופק” רואה בערכי החברות, האחווה והערבות ההדדית מרכיב מרכזי בעיצוב אישיותה של התלמידה ובהכנתה לחיים של עשייה מתוך התחשבות בזולת ומחויבות כלפי הפרט והקהילה. מעבר להטמעת ערכים אלו בתוכנית הלימודים ובהווי היום- יומי, מקיים הסמינר פעילות חסד בקהילה, ימי עיון והרצאות עם מיטב המרצים  ואף “שבתות גיבוש”, במטרה שהלימודים הקשים יעברו על התלמידות באווירה נעימה ותורמת.

 

השמת בוגרות

הנהלת הסמינר רואה בהשמת הבוגרות במקומות עבודה ראויים לאחר סיום לימודיהן בהצלחה משימה חשובה ומעמיד למטרה זו יועצת המתמחה בתחום זה.

 

מכינה קדם אקדמית 

לרשות המועמדות ללא תעודת בגרות מעמיד הסמינר לימודי מכינה להשלמת החומר הנדרש במתמטיקה, באנגלית ובתחומים נוספים, במסלול חצי שנתי. עם סיום לימודי המכינה תיבדק עמידתה של המועמדת בתנאי הקבלה ויוחלט על המשך לימודיה.